Schools of the Academic Health Center moving more material online. The six schools and colleges that reside within the University of Minnesota’s Academic Health Center are rapidly beefing up their e-learning offerings — a trend experts say only makes sense when it comes to health education.
Tablety są już obecne na rynku kilka lat. Gdy trzy lata temu odwiedzałem w Dublinie firmę Intuition pokazano mi niewielkie urządzenie, na którym wgrana była pełna baza wiedzy potrzebna chirurgom do wykonywania najbardziej skomplikowanych operacji. Taki m-learning z użyciem tabletów stał się już ważnym narzędziem wspomagającym pracę profesjonalistów.
Wydawcy powinni mieć udziały w przychodach z internetowych agregatorów treści, które wykorzystują należące do wydawnictw treści - zaapelował szef Międzynarodowej Bazy Treści Redakcyjnych.
Internetowa transmisja z operacji krtani w poznańskiej klinice
Ponad sześć tysięcy osób z całego świata oglądało za pośrednictwem internetu operację krtani przeprowadzoną w poznańskiej Klinice Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Transmisję zabiegu, który odbył się 21 stycznia, zorganizowano z myślą o edukacji lekarzy. Więcej...
AGH w Krakowie udostępniła zasoby edukacyjne w internecie
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (AGH) jako pierwsza instytucja naukowa w Polsce udostępniła swoje zasoby edukacyjne w internecie. Materiały mogą być wykorzystywane przez wszystkich pod warunkiem zachowania praw autorskich i używania w celach niekomercyjnych. Więcej...
Pomysł stworzenia Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej, w oparciu o zbiory Uniwersytetu Jagiellońskiego i jego biblioteki, to już drugi projekt (pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja o ACADEMICE), który będzie mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. O przyznaniu kwoty ponad 5 mln złotych na ten cel Minister Kultury zadecydował z początkiem stycznia br.
ICM UW opublikowało "Przewodnik po otwartej nauce" – publikację przybliżającą naukowcom, studentom (oraz wszystkim innym zainteresowanym osobom) kwestie związane z otwartością komunikacji i współpracy naukowej.
Wydawca zacznie na początku 2011 roku pobierać opłaty za swoje treści w internecie. Stopniowe odchodzenie od bezpłatnego zamieszczania w sieci treści z gazet popiera też m.in. mediowy magnat Rupert Murdoch, właściciel koncernu News. Corp. i "The Wall Street Journal".
Powrót do małego miasteczka lub wsi po studiach nie dla wszystkich musi stać się najgorszym z możliwych scenariuszy, czego interesującym dowodem są działania założycieli stowarzyszenia Centrum Technologii Informacyjnej e-Misja z Płużnicy. CTI umożliwia mieszkańcom wsi korzystanie z Internetu i uczy ich, jak posługiwać się narzędziami komputerowymi.
South Carolina State Tries Online Tool To Improve Student Writing
South Carolina State University will be trying out a Web-based service in an effort to improve student writing. The Orangeburg-based institution, which has about 5,000 students, has signed with Waypoint Outcomes, a company that develops customized Web-based academic assessment and analysis programs. More...
Pierwszy czytnik e-booków firmy Asus powinien pojawić się na rynku pod koniec 2010 roku. Będzie wyposażony w kolorowy wyświetlacz OLED, oraz łączność bezprzewodową (Wi-fi albo 3G). Więcej...
Jak polscy nauczyciele radzą sobie w obliczu nowych technologii? Czy wykorzystują je w szkołach prowadząc zajęcia z młodzieżą i w jakim zakresie? Portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl postanowił sprawdzić, jak nauczyciele w polskich szkół odnajdują się w świecie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Zobacz wyniki badania "Jak nowe technologie pomagają uczyć?".
Krajobraz treści e-learningowych znajduje się w procesie interesujących zmian. Rozwój nośników cyfrowych oferuje nowe możliwości zarówno dostawcom treści e-learningowych, jak i studentom. Stałe poszerzanie pasm telekomunikacyjnych umożliwia nieprzewidziane do tej pory sposoby wykorzystania materiałów multimedialnych w treściach e-learningowych.
Trwa I edycja Konkursu "Odkryj e-wolontariat" – pierwszego w Polsce projektu, mającego wyłonić i nagrodzić najciekawsze inicjatywy wolontariackie w internecie. Zgłoszenia do 31 stycznia. Odwiedź: http://www.e-wolontariat.pl/
Dziś dzieci i młodzież szkolna to pokolenie cyfrowych tubylców, którym od urodzenia towarzyszą cyfrowe technologie. Obecność komputera, internetu, telefonu komórkowego, odtwarzacza mp3 i innych urządzeń oraz posługiwanie się nimi na co dzień traktują jako coś naturalnego i osobistego. Czy w ciągu najbliższych 20 lat zadecydują oni o końcu szkoły, jaką dziś znamy?
Wielka Brytania rozdaje komputery najbiedniejszym rodzinom
270 000 ubogich brytyjskich rodzin otrzyma bezpłatne notebooki wraz z towarzyszącymi im szerokopasmowymi łączami internetowymi - zapowiada premier rządu Wielkiej Brytanii Gordon Brown. Rząd dąży do informatyzacji całego społeczeństwa - decyzja premiera ma pomóc w załataniu luki cyfrowej i oświatowej, jaka dzieli tych Brytyjczyków od bardziej zamożnych obywateli. Więcej...
Na tegorocznych targach CES nie pojawił się żaden rewolucyjny produkt. Dało się jednak dostrzec pewne trendy. Wiemy, czym będą próbowali przyciągnąć nas producenci elektroniki w 2010 roku. Więcej...
Firma SMART Technologies zaprasza do udziału w wirtualnym pokazie rozwiązań interaktywnych prezentowanych podczas największych światowych targów edukacyjnych. Już teraz firma zaprasza do rejestracji, dzięki której 13 stycznia br. można będzie wyruszyć w wirtualną podróż w świat najnowszych technologii edukacyjnych firmy SMART.
In the old days, you'd often have to travel and serve as someone's apprentice if you wanted to change careers. Now, e-learning makes getting educated about something new a lot faster and simpler.
Grudniową debatą "Edukacja i wiedza" Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową rozpoczął cykl na temat przyszłości edukacji. Już na pierwszym spotkaniu padło ważne stwierdzenie, które musi być punktem wyjścia dla wszelkich debat edukacyjnych, zarówno o stanie obecnym, jak i o możliwych scenariuszach rozwoju edukacji: brakuje nam wizji edukacji w XXI wieku.
W trosce o edukację i dobrą zabawę najmłodszych powstał innowacyjny i pełen atrakcji projekt interaktywny Hortexu. Wyspa Leona to wirtualny, edukacyjny świat dla dzieci w wieku przed- i wczesnoszkolnym. Oparty na idei edutainmentu – czyli nauki poprzez zabawę – zawiera szereg edukacyjnych gier, zabaw i quizów, które wspomagają naukę dziecka.
Od grudnia zasoby Śląskiej Biblioteki Cyfrowej są widoczne i dostępne poprzez Europejską Bibliotekę Cyfrową - Europeanę. W ten sposób regionalna historia oraz dokonania śląskiej kultury i nauki znalazły się w jednym z najpopularniejszych serwisów Europy. Więcej...
Naukowcy są coraz bliżej stworzenia systemu komputerowego, który naśladuje procesy mózgu odpowiedzialne za czucie, percepcję, działanie, wzajemne oddziaływanie i poznanie, a równocześnie dorównuje niskiemu zużyciu energii i małym rozmiarom ludzkiego mózgu. Postępy w pracach nad stworzeniem tych niezwykle zaawansowanych procesorów przestawił IBM Polska podczas specjalnego spotkania: "Czy systemy mają duszę?". Więcej...
W Łodzi powstało Regionalne Partnerstwo na rzecz Rozwoju Bibliotek. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze województwa łódzkiego i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która realizuje ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Łódzkie jest kolejnym województwem, w którym podpisano takie porozumienie.
Dwie podlegające ministrowi edukacji placówki doskonalenia nauczycieli: Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (CODN) i Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej (CMPPP) zostaną połączone od 1 stycznia przyszłego roku w jedną placówkę o zasięgu ogólnokrajowym - Ośrodek Rozwoju Edukacji. Więcej...